اطلاعات

محصولات جدید

19 قانون نانوشته دوچرخه‌سواری گروهی

 1. مسیر را مشخص کنید 

پیش از هر کاری در مورد مسیری که قرار است طی کنید توافق کنید. این دوره می تواند یک دوره تکراری مشخص باشد که همه از قبل می دانند یا یک دوره تازه ترسیم شده باشد. هر کدام که باشد، اطمینان حاصل کنید که همه هم نظر هستند و آنچه را که هم رکابان شما می خواهند یا دوست دارند گوش دهید.

 

 2. حداکثر در دو لاین رکاب بزنید 

همیشه از قوانین راهنمایی و رانندگی پیروی کنید. برای ایمنی خود ، حداکثر در دو لاین رکاب بزنید
سوار شدن به سه مسیر پیش رو می تواند عبور و مرور ایمن از سایر ترافیک را برای شما بسیار دشوار کند.

 
 3. به هم هشدار دهید 

اخلاق خوب این است که به همسفر خود در مورد موانعی که می توانید هشدار دهید ، هشدار دهید. دو راه برای انجام آن وجود دارد.
در مرحله اول می توانید از سیگنال های دستی استفاده کنید. اشاره کنید که مانعی در کدام طرف نزدیک می شود. برای مثال اگر در یک گروه بزرگ سوار هستید و مخالف ترافیکی هستید که به شما نزدیک می شود،می توانید متناوباً فریاد بزنید و به بقیه اعضای گروه نیز هشدار دهید.

 

 4. ترمز را به لحظه آخر موکول نکنید 

گرفتن ناگهانی ترمز خطرناک است. در این صورت دوستان شما فقط یک ثانیه فرصت برای واکنش نشان دادن خواهند داشت. هرچه گروه بزرگتر باشد، خطر بزرگتر خواهد بود، زیرا سوارکاران جداگانه در یک گروه بزرگ دور هم جمع می شوند.

 

 5- پیرو قانون باشید 

از قوانین جاده ای پیروی کنید. در جایی که حق تقدم ندارید ، رعایت کنید.

 

 6. هنگام رسیدن به یک تقاطع به صورت گروهی توقف کنید 

اگر اولین کسی هستید که به یک گذرگاه می رسید ، بررسی کنید که آیا گروه می تواند به طور کلی ادامه دهد یا خیر. در غیر این صورت ، به موقع متوقف شوید. این باعث می شود همه امنیت و شادی داشته باشند.
دیگران ممکن است متوقف شوند و منتظر بمانند ، اما پس از آن مجبورند فاصله را کم کنند. بنابراین متوقف شوید ، و به صورت گروهی عبور کنید.
شما تنها کسی نیستید که از تقاطع عبور می کند در حالی که بقیه گروه برای ترافیک باید متوقف شوند. این شرایط سختی را برای بقیه اعضای گروه ایجاد می کند. برخی ممکن است بخواهند با شما روبرو شوند و در این راه خطرات غیر ضروری را بپذیرند در نتیجه در تقاطع بایستید تا در زمان مناسبی همزمان با گروه حرکت کنید.

 

 7. مسیر خود را حفظ کنید 

همیشه خط خود را حفظ کنید. اگر انحراف زیادی داشته باشید ، دوستان دوچرخه سواری شما باید خط خود را متناسب تنظیم کنند. این می تواند هم سواران شما را که پشت سر شما یا سایر کاربران جاده قرار دارند به خطر بیندازد.
اگر سواران اطراف شما توجهی نمی کنند ، ممکن است با یکدیگر برخورد کنید و موقعیت های بالقوه خطرناکی را ایجاد کنید.

 

 8. به جلو نگاه کنید 

همیشه به جلو نگاه کنید. هر از چند گاهی می توانید منظره را تماشا کنید ، اما جاده پیش رو باید همیشه تمرکز اصلی شما باشد.

 

9.پیش رویتان را پیش بینی کنید

همیشه حواستان به پیش رویتان باشد. نگاه خود را کمی به سمت بالای جاده منتقل کنید تا ببینید چه چیزی در پیش است. شما با سرعت در حال حرکت هستید و یک مانع به راحتی نادیده گرفته می شود.
همچنین هشدار دادن به سواران برای عبور موانع خطرناک نیز مفید است.

 

 10. رکاب‌زنان مبتدی را در برابر باد محافظت کنید 

همیشه مراقب سواران مبتدی در یک گروه باشید. اگر سوارکار باتجربه و قوی هستید در جلو حرکت کنید و دوستان خود را در برابر باد محافظت کنید. به این ترتیب همه می توانند از سواری لذت ببرند و اوقات خوشی را سپری کنند.

 

 11. قانون سبقت 

بهتر است به سواران ک سرعت اطلاع دهید که قصد عبور از آنها را دارید. می توانید با به صدا درآوردن زنگ خود آنها را از حضور خود آگاه کنید.

 

 12. همیشه متمدن باشید 

حتی اگر کسی فکر می کند شما اشتباه می کنید ، اما شما می دانید که حق با شماست ، نسبت به سایر کاربران جاده متمدن باشید. فریاد به شما کمک نمی کند. اگر سایر کاربران جاده نمی توانند به سرعت از مسیر شما دور شوند ، عصبانی نشوید بلکه فقط منتظر بمانید.

  

 13. وقت شناس باشید 

اکثر گروه های دوچرخه سواری درست به موقع حرکت می کنند. این بدان معناست که اگر دیر رسید اکنون باید خودتان تنهایی دوچرخه‌سواری کنید یا اینکه بخواهید به تنهایی مسیر را سریع طی کنید و به گروه برسید، که اعتراف میکنم یک تمرین عالی است.

 

 14- با سرعت معینی رکاب بزنید 

اگر بقیه قادر به ادامه حرکت نیستند ، سرعت خود را بی جهت افزایش ندهید. در مورد یک سرعت موافقت کنید و به آن پایبند باشید.

عالیست اگر قوی ترین سوار هستید ، اما در این کار زیاده روی نکنید

 

 15. در بالای تپه صبر کنید 

اگر قبل از استراحت به بالای یک تپه یا کوه رسیدید ، بهتراست صبر کنید تا همه دوباره به شما ملحق شوند.در تایم انتظار می توانید از مکانهای دیدنی بیشتر لذت ببرید.
اگر تمایلی به انتظار ندارید ، به سادگی دوباره از همان تپه عقب بروید و بالا بروید. درست در مقابل دیگران رکاب نزنید ، مگر اینکه از شما خواسته شود ، زیرا ممکن است فقط با تنظیم سرعتی که قادر به نگه داشتن آن نیستند ، منجربه حادثه بدی شوید.

 

 16. مشخص کنید چه زمانی می خواهید جلو را تحویل بگیرید 

اگر نوبت خود را انتخاب کرده اید و می خواهید دست به کار شوید ، قصد خود را به سواران پشت سر نشان دهید. این کار را می توانید با استفاده از حرکات دست یا با کشیدن آرنج انجام دهید.
این کار را در زمان مناسب انجام دهید.جلو را کمی بیشتر نگه دارید و مکان مناسب تری را برای عقب کشیدن انتخاب کنید.

 

 17. دستان خود را بر روی دسته قرار دهید 

همیشه دستان خود را روی فرمان نگه دارید. تا در صورت نیاز به موقع ترمز کنید. انجام این کار می تواند از مشکلات زیادی جلوگیری کند.

 

 18. در هنگام توقف مراقب پشت سری‌هایتان باشید 

وقتی می ایستید ، دوچرخه شما کمی عقب می رود. اگر توجهی نداشته باشید احتمال دارد به سوار پشت سرتان بخورید.

 

 19. با هم رکابان خود گپ بزنید 

همیشه زمان برای یک قهوه وجود دارد. قهوه و کیک استراحت خوبی در تغذیه ورزشی سالم شما است. استراحت نیز یک موقعیت اجتماعی عالی است و به شما این فرصت را می دهد تا واقعاً با هم رکاب خود صحبت کنید.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*